„Niepełnosprawni, pełnosprawni na rynku pracy” – podsumowanie

Bielskie Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Personalnych „AKTYWNI” oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Bielsku-Białej zorganizowało konferencję pt. „Niepełnosprawni, pełnosprawni na rynku pracy”.

Konferencja odbyło się dnia 19 września 2018 r. o godzinie 12:00 w budynku przy pl. Opatrzności Bożej 18 w Bielsku-Białej. Dziękujemy wszystkim za obecność i udział w konferencji. Za czynny udział w konferencji dziękujemy:

Jolancie Okręglickiej – pedagog/doradca zawodowy/coach/trener-edukator/. Zatrudniona w organizacji pozarządowej w Stowarzyszeniu „Nadzieja”z siedzibą w Wieprzu. Pracuję z osobami poszukującymi pracy, poszukującymi zmiany lub rozwoju w swoim życiu zawodowym oraz prywatnym, a także z tymi, którzy chcą osiągnąć równowagę w obu tych sferach. Swoim klientom pomagam w wyznaczaniu właściwych dla nich celów oraz w ich realizacji, wspieram ich również m.in. w pozbywaniu się samoograniczeń i podejmowaniu trudnych decyzji.

Magdalenie Bulińskiej – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej, nauczyciel dyplomowany. 26 lat doświadczenia w szkolnictwie specjalnym. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego w Warszawie. Odznaczona medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodami Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Od wielu lat członkini Soroptimist International organizacji działającej na rzecz dziewcząt i kobiet przeciwko wykluczeniu społecznemu.

Magdalenie Bobkowskiej – oligofrenopedagog i nauczyciel praktycznej nauki zawodu w Zespole Szkół Specjalnych im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej, egzaminator do przeprowadzania egzaminu zawodowego w zawodach: kucharz, cukiernik oraz pracownik pomocniczy obsługi hotelowej. Od 21 lat zdobywa doświadczenie w pracy dydaktycznej i wychowawczej przygotowując młodzież z niepełnosprawnością intelektualną do pełnienia wielu ról społecznych, przede wszystkim do pracy zawodowej.

Barbarze Górce – doradczyni zawodowa i personalna, pedagog, ekspertka w międzynarodowych projektach dot. nowożytnego poradnictwa zawodowego, trenerka z zakresu tematyki poradnictwa socjodynamicznego (szkolenia w czeskim Euroguidance oraz norweskim Oslo and Akhersus University). Koordynatorka procesu adaptacji podejścia socjodynamicznego oraz podejścia opartego na nadziei (Hope-filled engagement) na grunt polskiego poradnictwa zawodowego w projektach polsko-fińskich. Koordynatorka procesu wydawniczego pierwszego polskiego tłumaczenia książki „SocioDynamic Counselling: A Practical Approach to Meaning Making”. Na gruncie naukowym interesują ją głównie holistyczne podejście do klienta w odniesieniu do teorii konstruktywistycznych oraz procesy wsparcia dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Autorka licznych publikacji m.in. „Poradnictwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci i młodzieży w szkołach i ośrodkach specjalnych” (KOWEZIU, 2015) oraz „Nowe metody i techniki w poradnictwie zawodowym” (artykuł nt. podejścia socjodynamicznego w 59 Zeszycie Informacyjno-Metodycznym Doradcy Zawodowego MRPiPS, 2017).

Tomaszowi Pal – socjolog i doradca zawodowy. Doświadczenia zawodowe zdobywał dotychczas zajmując się funduszami unijnymi, badaniami naukowymi, organizacją konferencji naukowych, szkoleniami z zakresu personalnego oraz pośrednictwem pracy i poradnictwem zawodowym. Na co dzień pracuje jako doradca zawodowy w Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej w Bielsku-Białej.

 – podsum